Diyetisyen Betül Ceylan

2017 yılında Medipol Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Beslenme ve Diyetetik Bölümü’nden onur belgesi ile mezun olmuştur.

4 senelik eğitim hayatının 1 senesinde Hacettepe Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Beslenme ve Diyetetik Bölümü’nde okumaya hak kazanmıştır ve eğitimini tamamlamıştır.

Üniversite eğitim hayatı sırasında bir yandan da Anadolu Üniversitesi’nde Açık Öğretim Fakültesi Marka İletişi Bölümü’nü bitirmiştir.
Diyetisyenliğe gönül veren Betül Ceylan marka iletişimi okuyup kendi markasını ortaya çıkarma amacıyla yola çıkmıştır.

Üniversite hayatı boyunca sosyal sorumluluk projelerinde yer alarak Lösev, Geleceğin Bilimi gibi oluşumların içerinde beslenme eğitimi sunumları yapmıştır.
2 dönem boyunca Geleceğin Bilimi Beslenme Atölyesi’nde kurucu olarak aktif rol almıştır.
Eğitim aldığı süre boyunca bulduğu her fırsatta özel klinik diyetisyenlerinin yanında staj yapan Betül Ceylan aynı zamanda spor salonlarında da stajyer olarak görev almıştır.
Üniversite eğitimi süresince, Medipol Hastanesi ve Academic Hospital’da onkoloji, nütrisyon destek, poliklinik ve dahiliye bölümlerinde ve yetişkin beslenmesi üzerine; çocuk kreşleri ve Medipol Mega Hastanesi’nde çocuk beslenmesi üzerine; ISS Catering’in görevlendirdiği okullarda ve Medipol Hastanesi mutfağında kurum beslenmesi üzerine stajlarını başarıyla tamamlamıştır.
Üniversitede bitirme tezi olarak “Yetişkin bireylerde çevresel faktörlerin besin seçimi ve porsiyon algısına etkisi” konusunu hazırladı.
1.,2.,3. ve 4. Diyet Şenliği’nde stajyer diyetisyen olarak görev aldı. Diyabet diyetisyenliği, kardiyoloji diyetisyenliği, sporcu diyetisyenliği, bariatrik cerrahi diyetisyenliği kursları başta olmak üzere birçok eğitim ve kurs programına katılmıştır.
2016 yılında katıldığı sertifika programlarında ‘Life Coach’’ unvanı ve ISO tetkikçi ve denetçisi sertifikalarını aldı.
Mezun olduktan sonra 4 ay süre ile bir beslenme danışmanlık merkezinde çalıştı. Eylül 2017 itibari ile Çekmeköy’de BETÜL CEYLAN Sağlıklı Beslenme & Diyet Merkezi’ni kurdu .
Yönetici ve kurucu diyetisyen olarak Çekmeköy’de bulunan ofisinde danışan takip ediyor.

Ocak 2018 tarihinden beri Çekmeköy 2023 dergisinde yazarlık yapmaktadır.

KONUŞMACI OLDUĞU SUNUMLAR

6 Kasım 2018 – Çekmeköy – Adnan Menderes Kültür Merkezi
Konu : Metabolizmanızı hızlandırmaya var mısınız?

13 Kasım 2018 – Çekmeköy – Adnan Menderes Kültür Merkezi
Konu : Kaçamaklar diyeti bozar mı?

11 Aralık 2018 – Çekmeköy – Mehmet Akif Kültür Merkezi
Konu : Duygusal Açlık

18 Aralık 2018 – Çekmeköy – Mehmet Akif Kültür Merkezi
Konu : Detoks İçeceği WORKSHOP

10 Ocak 2019 – Çekmeköy – Mehmet Akif Kültür Merkezi
Konu : Kaçamaklar diyeti bozar mı?

7 Şubat 2019 – Çekmeköy – Adnan Menderes Kültür Merkezi
Konu : Detoks Hikaye mi Gerçek mi?

7 Mart 2019 – Çekmeköy – Mehmet Akif Kültür Merkezi
Konu : Detoks Hikaye mi Gerçek mi?

11 Nisan 2019 – Çekmeköy – Mehmet Akif Kültür Merkezi
Konu : Ramazanda Beslenme Önerileri

7 Mayıs 2019 – Şile – Şile Kültür Merkezi
Konu : Ramazanda Beslenme Önerileri

23 Eylül 2018 – Şeffaf Mutfak Gıda Festivali – Çekmeköy

14 Ekim 2018 – Çekmeköy Futbol Okulu
Konu: Sporcu beslenmesi

8 Kasım 2018 – Çekmeköy Espilates Stüdyosu
Konu: Sporcu beslenmesi

8 Ağustos 2019 – Çekmeköy Futbol Akademisi
Konu: Sporcu beslenmesi

5 Eylül 2019 – Çekmeköy Gönüllü Anneler Derneği
Konu: Detoks İçecekler WORKSHOP

15 Ekim 2019 – Çekmeköy Süslü Kadınlar Etkinliği
Konu: Kanserde Beslenme

3 Kasım 2019 – Geleceğin Bilimi – Beslenme Atölyesi
Konu : Sağlıklı Beslenme Atölyesi

Diyetisyen Sude Duman

Diyetisyen Sude Duman

2020 yılında Bahçeşehir Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Beslenme ve Diyetetik Bölümü’nden onur öğrencisi olarak mezun olmuştur. Halen ikinci üniversitesi olan İstanbul Üniversitesi Açık ve Uzaktan Eğitim Fakültesi İşletme Bölümü’nde okumaktadır.

Üniversite hayatı boyunca birçok seminer ve sosyal sorumluluk projelerinde yer aldı. Bahçeşehir Üniversitesi Beslenme ve Diyetetik Kulübü’nde yönetim kurulu üyesi olarak aktif rol aldı.

Eğitim hayatı boyunca kendini geliştirmek yurtiçi ve yurtdışı olmak üzere birçok yerde staj yaptı. Göztepe Medicalpark Hastanesi, Üsküdar Toplum Sağlığı Merkezi, BB Aile Danıma ve Eitim Merkezleri (SADEM), Uzman Diyetisyen Müzda Irmak Beslenme Danışmanlığı gibi yerlerde obezite polikliniği, diyabet polikliniği, onkoloji ve kemik iliği transplantasyonu bölümleri, nütrisyon bölümlerinde görev alıp stajlarını başarıyla tamamlamıştır.

İtalya’da Ospedale Civile Apune ‘NOA’ ve Ospedale Massa Carrara gibi çeşitli hastanelerde eğitimler almıştır. Madre Cabrini DCA Eating Disorders Rehab Center’da yeme bozuklukları üzerine staj yapmıştır.

4 senelik lisans eğitiminin sonunda bitirme tezini “Egzersiz Yapan Bireylerde Yeme Bozuklukları Sıklıının Belirlenmesi” konusunda yazdı. Lisans bitirme tezinin sunumu 4. Uluslararası Tıp ve Sağlık Bilimleri Araştırmaları Kongresi’nde yaptı ve tezi sözlü bildiri olarak yayınlandı.

Diyabet Diyetisyenliği, Sporcu Beslenmesi, Anne Çocuk Beslenmesi, Yeme Bozuklukları, Obezite Cerrahisi Diyetisyenliği, Karbonhidrat Sayımı Eğitimi gibi birçok kurs ve eğitime katıldı.

 

Ekim 2020 itibariyle Betül Ceylan Sağlıklı Beslenme ve Diyet Merkezi’nde diyetisyen olarak çalışmaya başladı.

Diyetisyen Kübra Söylemez

Kübra Söylemez

2021 yılında İstanbul Kent Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Beslenme ve diyetetik bölümünden onur öğrencisi olarak mezun olmuştur. 4 Yıllık lisans eğitiminin sonunda bitirme tezini ‘Onkoloji Hastalarında Besin, Besin Ekstresi ve Beslenmenin Etkileri’ konusunda yazmıştır.

Üniversite yıllarında ‘1000 Gün Etkisi’ adındaki projede yer almış ve hamileliğin ilk gününden bebeğin iki yaşına kadar olan 1000 günlük süredeki beslenme koşullarının ileriki yıllarda ortaya çıkacak sağlık sorunlarına etkisini araştırmıştır. Aktif olarak yer aldığı bir diğer proje ise ‘İyi Beslen, Kaliteli Uyu, Sağlıklı Yaşa’ dır. Beslenme ve uyku alışkanlıklarının vücut ölçüleri ve sağlık üzerine etkisini araştırmıştır.

Diyetisyen Bakışı web sitesinde yazar olarak faaliyet göstermiştir. Sağlıklı beslenme üzerine birçok yayınlanan yazısı bulunmaktadır.

Üniversite yıllarında kendi kulübünü kurmuş ve birçok sosyal alanda faaliyet göstermiştir. Birçok seminere katılmış ve lösev vb. vakıflarda gönüllü olarak aktif rol almıştır.

Eğitim hayatı boyunca Betül Ceylan Sağlıklı Beslenme ve Diyet merkezinde , Çakmak Erdem Hastanesi, diyaliz merkezi, yoğun bakım, bariatrik cerrahi gibi bölümlerde stajlarını başarıyla tamamlamıştır.

Kendisini eğitim hayatı boyunca hep geliştirmeyi hedefleyerek; Onkolojide Beslenme, Sezgisel Beslenme, Adölesan ve Çocuk beslenmesi, Mutfakta Beslenme, Diyalizde Beslenme olmak üzere birçok seminer ve kongreye katılmıştır.

Temmuz 2021 tarihinden itibaren Betül Ceylan Sağlıklı Beslenme ve Diyet Merkezinde danışmanlık vermektedir.